Bilgi yarışmalarında Kurtalan rüzgarı

Siirt’te Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında orta öğretim okulları arasında yapılan bilgi yarışmasında Kurtalan Cumhuriyet Ortaokulu birinci olurken Liseler arası bilgi yarışmasında ise Kurtalan Anadolu Lisesi ikinciliği kazandı.
Bu haber 989 kere okunmuş.19 Nisan 2015, Pazar - 22:03

Daha önce Siirt İl Müftülüğü tarafından, Hz. Muhammed'i (SAV) tanıtan ve hayatını anlatan orta öğretim ve lise öğrencilerine dağıtılan kitaptan çıkan sorulardan oluşan bilgi yarışmasında okullar kıyasıya çekişti.

Siirt Kültür Merkezi'nde yapılan yarışmaların sonunda orta öğretim okulları arasında Siirt İmam-Hatip ve Kurtalan Cumhuriyet ortaokulu birinci, Özel Celal Değer Ortaokulu ikinci ve 14 Eylül Ortaokulu ile Şehit Hayrettin Şişman Ortaokulu üçüncü oldu. Birinci olan her okulun öğrencilerine bin lira, ikincilere 700 lira, üçüncülere 400 lira ve diğer okul öğrencilerine 200 lira mansiyon ödülü verildi.

Liseler turnuvada ise Kurtalan Anadolu Lisesi 5 okul arasındaki bilgi yarışmasında il ikincisi oldu.

İlçe milli eğitim müdürü Faysal Polat, Kurtalan Cumhuriyet ortaokulu ve Kurtalan Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik etti.

Dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Sancaklar Vakfı Başkanı Suat Sancak, Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas ve Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat verdi.

Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, yarışmanın başa baş geçtiğini ve iki okulun birinci olduğunu, yine üçüncülerin iki okul arasında paylaşıldığını söyledi. Arvas, "Bu yarışmanın asla kaybedeni olmaz. Peygamber efendimiz için yapılan hiç bir şey kaybedilmez. Sözler onunla güzelleşir kalpler onunla huzur bulur. Her şey onunla anlam kazanır. Bütün Okullarımız yarışmayı kazanmıştır. Yarışmada sadece sıralama belli olmaktadır" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki