"Birlikte Yaşama Kültürü" konferansı

Kurtalan Ekspres Eğitim Kültür ve Sanat Derneği'nce yürütülen "Şanslı Okullar Mutlu Çocuklar" projesi kapsamında Fatıma Zehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda öğrencilere "Birlikte Yaşama Kültürü" konulu konferans verildi.
Bu haber 853 kere okunmuş.19 Nisan 2015, Pazar - 22:07

Konferansta konuşan Siirt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdulkadir Işık, ilmi talep etmenin ve öğrenmenin her müslümana farz kılındığını söyledi. İnsanların toplumda birbirine maddi ihtiyaçlarının yanı sıra sevgi ve merhamete de ihtiyaçları olduğunu belirten Işık şöyle konuştu:“Bir masaya ihtiyacımız olduğunda marangoza gidip masa yaptırma ihtiyacı duyuyorsak insanlara, sevgi ve merhamette göstermemiz gerekmektedir. ‘İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe gerçekten iman etmiş olamazsınız’ hadisi şerifinde de Efendimiz bu konuda bizlere öğüt vermiştir. Aramızda sevgi, merhamet ve yardımlaşma olması bizi birbirimize kenetler.” Dedi.

Konferansa Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu, Kurtalan Belediye Başkan vekili Adil Uyanık, Erzurum Müftü Yardımcısı Muharrem İmamoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat ve öğrenciler katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki