HDP’nin Seçim bürosunun açılışı yapıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçemizde seçim bürosu açılışı yaptı.
Bu haber 1875 kere okunmuş.30 Nisan 2015, Perşembe - 10:20

Büro açılışında, konuşan HDP Siirt Milletvekili Adayı Prof. Dr. Kadri Yıldırım, Siirt’in alimlerinin Kürt dili üzerinde büyük emeklerinin olduğunu söyledi.

Siirt’in eski din alimlerinin Kürt Edebiyatına önemli eserler kazandırdığını ifade eden Yıldırım,

“Molla Halil’e Siirt’i Kürt edebiyatında çok büyük eserler kazandırmıştır. Onların torunları şimdi AKP’de siyaset yapıyor. Ben onların ailelerini çok seviyorum. Sevgili ailesini HDP’ye davet ediyorum. Gelin dedelerinizin yolundan gidin” dedi.

Hazreti Muhammed’in savaşlardan önce yaptığı toplantılarda kadın ve çocuklara kimsenin dokunmaması gerektiğini söylediğini belirten Yıldırım, “Bizim Dinimiz bunu emrediyor. Bugüne baktığımızda yöneticilerimiz ‘Kadında olsa, çocukta olsa gereğini yapacağız’ demekten kendilerini alıkoymuyorlar. Hani nerde bunun Müslümanlığı” dedi.

Açılış töreninde HDP Siirt Milletvekilleri Adayları Hatice Seviptekin ve İsmail Aydın’da birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından Beykent Caddesi’nde bulunan seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Törene Siirt belediye Eş Başkanları Tuncer Bakırhan, Belkıza Beştaş Öpezdemir, HDP ve DBP Siirt ile Kurtalan yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki