Kurtalan Ekspres Kurtalan’da konser verdi

Adını Kurtalan ilçemizden alan Kurtalan Ekspres müzik gurubu ilk kez geldiği ilçede halk konseri verdi.
Bu haber 1898 kere okunmuş.09 Nisan 2015, Perşembe - 09:31

Ünlü Sanatçı Barış Manço'nun 1972 yılında kurduğu Kurtalan Eskpres Müzik Grubu, ismini aldığı ilçeye ilk kez gelerek halk konseri verdi.

Konser öncesinde Kurtalan Ekspres grubu üyeleri Kurtalan Garını ziyaret ederek Kurtalan Ekspresi önünde fotoğraf çektirdi.

Kurtalan Kaymakamlığı tarafından organize edilen ve 2 kez çeşitli nedenlerle ertelenen Kurtalan Ekspres konseri Atatürk Parkı’nda Kurtalanlılarla buluştu.

Konserde Kurtalan Ekspres Grubu Barış Manço ve Cem Karaca'nın en sevilen şarkılarını seslendirdi. Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu konser öncesinde yaptığı konuşmada, Kurtalan’ın ismini bir marka haline getiren, tüm Türkiye ve Dünyaya tanıtan Kurtalan Ekspres Müzik ilk kez Kurtalan’a gelerek konser verdiğini söyledi.

Kaymakam İmamoğlu konuşmasında şunları kaydetti:“Barış Manço’nun oğlu Doğukan’ın bir röportajda 2. Dünya savaşı yıllarında doğduğunu ve o yıllarda barışa duyulan özlemi ifade etmek için ailesinin ‘Barış’ ismini verdiğini ve babasının Türkiye’de Barış ismini alan ilk kişi olduğunu söylemişti.  Aslında bu bilgi bu konseri düzenleme amacımızı çok güzel ifade ediyor. Biz de bugün barışa özlem duyuyoruz. Hem ülkemizde hemde bölgemizde. Artık insanlar ölmesin. Kimsenin burnu kanamasın evi dükkanı zarar görmesin istiyoruz. 1071 Malazgirt savaşından bu yana bin yılı aşkın süredir birlikte kardeşçe yaşadığımız gibi kardeşçe yaşayalım.” dedi.

Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu ile Siirt Jandarma Tugay komutanı Tuğgeneral Halil Soysal Kurtalan Ekspres Müzik Grubu’na üstünde Kurtalan Treni’nin işlendiği kilim hediye etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki