“Minik Eller Üşümesin” Projesi

Siirt Valiliği ve Türk Kızılayı işbirliği, sosyal medya kullanıcılarının desteğiyle hayata geçirilen "Minik Eller Üşümesin" kampanyası kapsamında toplanan yardımlar, Gökçebağ İlköğretim okulunda maddi durumu iyi olmayan 200 öğrenciye dağıtıldı.
Bu haber 1556 kere okunmuş.30 Nisan 2015, Perşembe - 10:16

Gökçebağ İlköğretim okulunda düzenlenen törene; Vali Mustafa Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz, Milli Eğitim Müdürü  Fethi Suay, Siirt Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık, Gökçebağ İlkokul Müdürü Hasan Beştaş, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz burada yaptığı konuşmada, çocukların mutluluklarına tanık olmanın dünyanın en güzel duygusu olduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Siirt Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık, "Minik Eller Üşümesin" kampanyası çerçevesinde Valiliğimizin de destekleri ile toplanan yardımların ihtiyaç sahibi 200 öğrencimize dağıtıldığını söyledi.

Proje kapsamında toplamda Siirt'te 600 ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaştıklarını kaydeden Tanık,"Gökçebağ İlköğretim okulu öğretmen ve idarecileri bize ulaşarak, okullarında yardıma muhtaç öğrenciler olduğunu bildirdiler. Biz de "Minik Eller Üşümesin" kampanyası çerçevesinde elde edilen giyim malzemelerini 200 İlköğretim öğrencisine dağıttık. Önümüzdeki dönemlerde de yardımlarımız devam edecektir.”dedi.

Konuşmaların ardından toplanan yardımlar, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Tören sonunda Vali Mustafa Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz, Gökçebağ ilk ve Ortaokulu öğretmenleri ile bir araya gelerek, öğretmenlerle sohbet etti. Sorunlarını dinledi.

Gökçebağ Anaokulunu da ziyaret eden Bayan Tutulmaz, buradaki yetkililerden bilgi aldı. Minik öğrencilerle sohbet ederek, çeşitli hediyeler verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki