Siirt’te “Baraj Güvenliği” Eğitimi

Siirt Valiliği, Botan havzasında meydana gelebilecek kazalara karşı aldığı tedbirleri hayata geçiriyor.
Bu haber 1465 kere okunmuş.19 Mayıs 2015, Salı - 08:23

Siirt Valiliği, Alkumru ve Kirazlı barajlarından yapılan su tahliyelerinde, Botan Çayında ani su yükselmelerine bağlı olarak can ve mal kayıplarının engellenmesi amacıyla çeşitli önlemler alınması yönünde, yaklaşık 3 bin öğrenciye eğitim verecek.

 Limak şirketler grubu, Ankara'da danışmanlık hizmetleri veren bir firma tarafından Siirt’te ilköğretim 3 ve 4'ncü sınıf öğrencilerine eğitim verilmesini sağlarken, Alparslan İlköğretim Okulunda verilen eğitime katılan Vali Mustafa Tutulmaz, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın ve İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, sınıflarda verilen eğitimleri öğrencilerle birlikte dinlediler.

Okullarda enerji ve barajlar konulu eğitim çalışmalarının il merkezindeki okulların birçoğunda uygulanacağını kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz “Limak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve AFAD iş birliği ile ortak geliştirilen projede, Botan havzasında meydana gelebilecek kazalara karşı öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın daha duyarlı ve tedbirli davranmalarını hedefliyoruz” dedi.

Öğrencilerin eğitimde gördüklerini, başta aileleri, akrabaları, arkadaşları, komşuları ve çevrelerinde bulunanlara anlatarak daha fazla kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki