Vali Tutulmaz, Gaz Üretim Sahasında İncelemelerde Bulundu

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Dodan Gaz Üretim Tesislerinde incelemelerde bulundu.
Bu haber 1482 kere okunmuş.12 Nisan 2015, Pazar - 20:20

Tesis alanını gezerek, incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, Dodan Tesis Müdürü Mustafa Çetin’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tesis sahasını gezen Vali Mustafa Tutulmaz, Dodan gaz üretim sahası, ülkemizin en büyük karbondioksit gaz üretim sahasını oluşturduğunu kaydetti. Dodan Gaz üretim tesislerinin Türkiye ekonomisi açısından önemli stratejik bir konuma sahip olduğunu belirten Vali Tutulmaz, “Dodan tesislerinde elde edilen Karbondioksit gazının, 82 km boru hattı ile Batı Raman Petrol Rezervuarına bastığını ve böylece Petrol üretimine önemli katkı  verildiğini" söyledi.

Vali Tutulmaz, Batı Raman Petrol üretim sahasına verilen gaz ile birlikte günlük 4 bin varil petrol üretimi yapılarak, ekonomiye ek bir katkı sunulduğunu sözlerine ekledi.

İNSAN HAKLARI KURULU DODAN TESİSLERİNDE TOPLANDI

Siirt Valiliği İnsan Hakları Kurulu Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında Dodan üretim tesislerinde toplandı.

Toplantıda, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan “İnsan Hakları Başvuru Kutuları”ndan çıkan insan haklarına ilişkin dört adet talep ve şikayet başvuruları kurul tarafından değerlendirildi.

Kurul, dilekçe yoluyla bildirim yapılan dört vatandaşın iddialarını görüştü. Siirt Devlet Hastanesindeki bazı hizmetlerin aksamalara yol açtığı ve İl Merkezindeki Cadde ve kaldırım işgallerini içeren şikayetler, kurul tarafından değerlendirildi.

Tüm Kurul Üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda açıklamalarda bulunan Vali Tutulmaz, insan haklarının önemine vurgu yaparak, “İnsan haklarına herkesin saygı duyması gerekir. İlimizde insan hakları ile ilgili talep ve şikayetler en hızlı ve etkin bir şekilde masaya yatırılmakta ve kurul üyelerinin bilgisine sunulmakta, tartışılmakta ve gereken çözümler de üretilmektedir.” dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın gezi ve inceleme programına; Vali yardımcısı Gürbüz Saltaş, İl Özel İdaresi genel sekreteri Recep Güldoğan ve İl İnsan hakları kurul üyeleri eşlik etti.

Dodan gaz sahasındaki incelemelerinin ardından Vali Tutulmaz, Dodan Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki