Kurtalan Kaymakamı ve Kurtalan Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere ilgili mahalle muhtarları ile toplantı yaptı.

Kurtalan Kaymakamı ve Kurtalan Belediye Başkanı vekili İhsan Emre Aydın, başkanlığında, Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele ve ilçedeki son durum ile ilgili mahalle muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Tüm dünyada olduğu gibi ilçede de salgınla mücadelenin devam ettiğini belirten Aydın, ilçedeki vaka sayısının artış hızını yavaşlatılması için Bilim Kurulunca alınan tedbir ve belirlenen kurallara harfiyen uyulması gerektiğini vurguladı.
Muhtarlarında bu süreçte daha aktif bir rol alarak yapılan çalışmalarda yer almalarının önemine değinen Aydın, muhtarların mahallelerindeki durumu sürekli olarak takip ederek ilgili kurumlarla irtibat halinde olmalarını istedi.
Muhtarların talep ve sorunlarını dinleyen Aydın, salgınla mücadelede kurumların yanı sıra vatandaşların da kurallara uymasının hayati önemde olduğunu sözlerine ekledi.
Toplantıya, ilçe Jandarma Komutanı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Müdür Vekili Cafer Alibekiroğlu, İlçe Sağlık Müdürü Eylül Sharifov, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat, İlçe Müftüsü Mehmet Nedim Yılmaz, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Vehbi Yağız, Kayabağlar Jandarma Karakol Komutanı Ali Erzurum, Kurtalan ilçe merkezi ile Kayabağlar beldesi mahalle muhtarları katıldı.