Kurtalan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, İzmir'de meydana gelen deprem dolayısıyla mağdur durumda bulunan afetzedeler için Siirt Valiliği’nce başlatılan gıda kolisi ve kullanılmamış battaniye yardım kampanyası kapsamında ilçedeki kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile esnaflarla bir araya geldi.
Aydın, Kurtalan Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda, İzmir'de meydana gelen deprem sonrası yaraların sarılması için tüm Türkiye'nin seferber olduğunu söyledi.
TOPLANAN YARDIMLAR İZMİR’E ULAŞTIRILMAK ÜZERE SİİRT VALİLİĞİNE GÖNDERİLDİ
İzmir’de meydana gelen depremde mağdur olan afetzedeler için Siirt Valiliği’nce başlatılan gıda kolisi ve kullanılmamış battaniye yardım kampanyası kapsamında Kurtalan’da toplanan bin 137 gıda kolisi ve 392 adet kullanılmamış battaniye İzmir’deki afetzedelere ulaştırılmak üzere Siirt Valiliği’ne teslim edildi.
Kurtalan Kaymakamı ve Kurtalan Belediye Başkanı İhsan Emre Aydın yaptığı açıklamada, yardımda bulunan vatandaşlara teşekkür ederek İzmir halkına geçmiş olsun temennisinde bulundu.