İlçede aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi, kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planının etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla Kurtalan Kaymakamlığında toplantı düzenlendi.
“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Mücadele Günü'nde" toplumsal farkındalığın arttırması, koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi ile yapılan faaliyetlerin ön plana çıkarılması amacıyla, Kurtalan Kaymakamı ve Kurtalan Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın başkanlığında “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Koordinasyon, izleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Aydın, toplantıda yaptığı konuşmada, kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi için tüm kurumların koordineli şekilde çalışması gerektiğini söyledi.
Kadınların toplumda her alanda fırsat ve imkanlardan eşit şekilde yararlanması gerektiğini ifade eden Aydın, "Ülkemizde kadınlarımızın toplumsal statüsünün güçlendirilmesi, kadın haklarının geliştirilmesi ve kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi konusunda yasal düzenlemeler yapılmış ve şiddetle mücadeleye dair altyapı güçlendirilmiştir. Kadına yönelik ayrımcılığın ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi hiç şüphesiz toplumsal kalkınmaya da ivme kazandıracaktır." dedi.
Ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Cumhuriyet Savcısı Erhan Tezkorkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Müdür Vekili Evren Taşdemir, daire müdürleri ile ilgili personeller katıldı.