Kurtalan’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında denetim yapıldı.
Kurtalan’da Kovid-19 tedbirleri kapsamında, ,yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde geniş kapsamlı denetimler devam ediyor.
Denetimlere katılan Kurtalan Kaymakamı ve Kurtalan Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, alınan tedbirler ve belirlenen kurallara yönelik denetimlerde bulunarak esnaflara ve vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.
Maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmasının önemine değinen Aydın,
"Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılımını önlemek ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. İlçemiz genelinde tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde ekiplerimiz sürekli olarak denetimler gerçekleştiriyor. Ekiplerimiz esnaf ve vatandaşlarımıza tedbirler ve kurallar ile ilgili bilgilendirmelerde bulunarak kurallara uymayan işyeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulunuyorlar. Salgın ile mücadelemiz kararlılık ile devam ederse hep birlikte bu günleri de geride bırakacağız. Yapmamız gereken, salgın bitene kadar maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaktır." dedi.