Kurtalan, özlemle istediği Fen Lisesinin onaylanmasının ardından binanın hazır hale getirilmesiyle yeni öğrencilerini bekliyor.
LGS tercih kılavuzunda yer alan Kurtalan Fen Lisesi Müdürlüğüne getirilen Ferit Yavuz, binanın hazır olduğunu öğrencilerin gönül rahatlığı ile Kurtalan Fen Lisesi’ni tercih edebileceklerini söyledi.
Kurtalan Fen Lisesi’nin ilçenin eğitim kalitesini attıracağına inandığını aktaran Yavuz,
“Sümer Mahallesi’nde Kurtalan Fen Lisesi’ne tahsis edilen binada hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. 60 öğrenci ile 2022-2023 eğitim öğretim yılı ile birlikte başlayacağız. Güçlü bir kadro oluşturduk. Uzman öğretmen kadrosu ile birlikte öğrencilerimizin başarısı için çalışacağız. Kurtalan Fen Lisesi’ni tercih edecek öğrencilerimiz gönül rahatlığı ile tercihlerini yapabilirler. Başarılı öğrencilerimizin artık başka illerdeki okullara gitmesinin önüne geçmek istiyoruz. Kurtalan Fen Lisesi ile eğitimde yeni bir heyecan oluşturacağız. Şu anki binada geçici olarak hizmet vereceğiz. Yeni binamızda içerisinde yurt, spor salonunun yer aldığı bir eğitim kompleksi inşa edilerek öğrencilerimizin hizmetine sunulacak” dedi.