TOKİ sakinleri, belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanamadığını iddia ederek, Kurtalan Belediyesi’nden konutlarının bulunduğu alana daha fazla ilgi göstermesini istedi.
Konutun sınırları içinde bulunan yolların bozuk ve kullanılmaz halde olduğunu dile getiren mahalle sakinlerinden Selahattin Ceylan, ilçe sınırları içinde bulunan TOKİ konutlarının üvey evlat muamelesi gördüğünü ileri sürdü.
Ceylan “Belediyemiz konutlarımızın bulunduğu bölgeye gerekli itinayı göstermiyor. Sadece çöp konteynırlarında bulunan çöplerin toplanması dışında bir hizmet alamıyoruz. Konutun bulunduğu alanda yollar ve kaldırımlar kullanılamaz hale geldi. Birkaç kez parke taşları ile kaplı bulunan yolları kendi imkanlarımızla onardık fakat yeterli olmadı. Bizde belediyenin hizmetlerinden faydalanmak istiyoruz” dedi.
“AYDINLATMA SORUNU”
Site içerisinde aydınlatma sorunu nedeniyle karanlıkta yürümekte zorluk çektiklerini dile getiren TOKİ sakinleri aydınlatma sorununun bir çok kez ilgili kurumlara başvuruda bulunulmasına rağmen çözülmediğini ifade etti.
İlçede aydınlatma sorunu olan mahalle olmadığını dile getiren vatandaşlar
“TOKİ’de yıllardır çözülebilecek sorunların çözülmemesinden dolayı çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Özellikle akşamları aydınlatma sorunu nedeniyle karanlık olan site içerisinde yürümekte zorluk çekiyoruz. İlgili kurumlara sorunun çözümü için talepte bulunmamıza rağmen sorun çözüme ulaşmadı. Yetkililerin sorunlarımızı bir an önce çözmelerini bekliyoruz”