binaygrafik @ gmaiil.com

Eynik Köyü sakinleri köylerinin temel ihtiyaçları olan bir cami için elbirliği, güç birliği ile bir çalışma başlatmışlar.
Yani anlayacağınız yeni bir camii inşaatına başlamışlar hayırlısıyla. Öncelikle kendilerini tebrik ediyoruz, Allah utandırmasın ve bu değerli işi başarıyla bitirmelerini nasip etsin.
Camiiler artık teknik ve elektronik altyapısı ile, Kur’an Kursu, Taziye evi gibi pek çok sosyal ihtiyaçlara da cevap verecek şekilde inşa ediliyor.
Toplumdaki ekonomik imkanlar geliştikçe, hayatın akışı ve dönüşü sürgit devam ettikçe yeni koşullara uyarlanacak mekanlar yapmak önem kazanıyor.
Eynik Köyünün eski camisini bilirim. Eski imkanlarımızın o günün imkanları ile inşa ettiği eski ve ahşap bir camii idi. Doğal olarak miadını doldurdu.
İnsanlarımız ne kadar dağılırlarsa dağılsınlar sonunda yine atalarının mekanlarına, köylerine dönmeyi önemsiyorlar.
Belli ki Eynikliler köylerini güzelleştirmek için çaba sarf ediyorlar.
Eynik, Kurtalan’a hakim bir noktada bulunan bir köy, manzarası ve ulaşımı doğal olarak çok avantajlı.
Eynik sosyal uyum açısından da güçlü bir akrabalık ilişkisine sahip bir köy. Haliyle bu kadar özelliğin olduğu bir köyde gelişmiş imkanlara sahip, sosyal altyapısı ile bir boşluğu dolduracak bir camiye el atmak onlar için farz olmuş neredeyse.
Köyün ileri gelenlerinin öncülüğünde temeli atılan ve epey iş çıkarılmış camide takdir edersiniz ki dışardan destek olmadan çok zor. Çünkü yapılması planlanan cami gerçekten çok işlevsel.
Köy sakinlerinden dinlediğim kadarıyla maddi imkanlarını seferber edip belli bir noktaya kadar taşımışlar ama başka hayırseverlerin de bu konuda yardımlarına, katkılarına ihtiyaçları olduklarını söylediler.
İMKANI OLAN HAYIRSEVER KARDEŞLERİMİZİN EYNİK CAMİİSİNE YARDIMDA BULUNMALARINI İSTİYORUZ.
YAPILMAYA BAŞLANAN CAMİİNİN ÖZELLİKLERİ:
CAMİİ 3 katlı olarak planlanmış. 1. Kati Taziye evi, 2. Kat erkekler için cami, 3. Kat kadınlar kısmı için cami. Her katı 230 metrekare
Önemli oranda yapılmış ama temel pek çok ihtiyaç köyün imkanlarıyla alınabilecek durumda değil şimdilik. Bu açıdan Kurtalanlı kardeşlerimizin Eynik Camiisine el atmasını buradan duyurmayı bir görev olarak biliyoruz.
Yardım etmek isteyenler köyün ileri gelenlerine veya özellikle muhtar sayın Yüksel Karataş Bey kardeşimize ulaşabilir. Ya da siz onu arayın, o size gelip ulaşsın.
Camiiler bizim ruhumuz. O ruhu canlı tutmak da görevimiz. Lütfen bu yardım çağrısını karşılıksız bırakmayınız.
Allah şimdiden yapacağınız yardımları kabul etsin. Bu işi girişen Eynik sakinlerini de kutlar, hayırla bitirmelerini temenni ederiz.
Selam ve dua ile…