angunhalil @ gmail.com

Bir Gazeteci, Yazar ve Vatandaş olarak en fazla özen gösterdiğim durum, gündemi yakalamaktır. An be an gelişen olaylar ile bunu da başaramıyorum.
Lenin, “siyasi kriz” tanımını yaparken “Yönetici sınıfların egemenliklerini eski biçimi değiştirmeden sürdürmesinin imkânsız hale gelmesi...” diye yorumluyor.
Son birkaç günün fotoğrafına bakınca. Sizce de Türkiye’de, iktidardakiler, ülkeyi yönetememe sorunuyla karşı karşıya değil mi?
Türkiye'yi yönetmek güçleşiyor. Eski Türkiye'de pazarda ve markette nelerin satılacağını esnaf belirlerdi. İçişleri Bakanlığı, asayiş ve güvenlik gibi sorunlarla ilgilenirdi. Ama artık nerede neyin satılıp neyin satın alınacağına İçişleri Bakanlığı karar veriyor. Örnek verecek olursak 'Tarak''
Hep alkol konuşuldu. Oysa Cumartesiye kadar sokaktaki semt pazarları da yasaktı.
Peki, nasıl açıldı?
Çiftçiye tarlaya gitmek serbestti, kamyona binip hale götürmek de...
Gelgelelim, insanları eve tıkanlar tarladan çıkan meyve-sebzelerin nasıl satılacağını düşünememişti.
Antalya ve Mersin’deki hallere kamyonla ürün taşıyan kuyruktaki çiftçiler, komisyonculardan “istemiyoruz” cevabı aldı.
Yarı fiyatına düşürmek bile çözüm olmadı.
Uzun bekleyişin sonunda çürüyen mahsulden kötü kokular gelmeye başladı. Malını geri taşıyacak nakliye parası olmayan çiftçi, elindeki malı, nereyi bulduysa döküverdi. Domates, salatalık, kabak çöpü dağlarından sonra İçişleri Bakanlığı karar verdi, semt pazarları genelgeyle açıldı.
Gelecekte bu günleri torunlarımıza anlatacak anlamlı hikayelerimiz de oldu.
Geçmiş günler de çok saçma sapan günlerden geçtik sevgili torunum...
Türistler Göçek Koylarında altsız üstsüz tatil yaparken, bizler evlerimize kapatılmıştık.
Ticaret Bakanı piyasada 100 tl ye satılan dezenfektan ürününü bakanlığına 175 TL’ye satarken teşekkür alır.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Fatih Camisi Avlusunda, Fatih Sultan Mehmet Han'ın Türbesini ziyaret ederken elleri arkada görüntülendiği için saçma sapan soruşturmalar açılmıştı.
Böyle mi bu günleri torunlarımıza anlatacağız?
Ülkeyi bu hale getirenlerin yüzü kızarıyor mu acaba?
Adalet ve Kalkınma Partisi' faydadan çok zarar getiriyor diye muhalefetten çok iktidar partisinin de hem fikir olduğu sosyal medya da paylaşılan üç dakikalık animasyon kaç paraya mal olduğu tartışmaları ile birlikte İktidarın gösterime koyduğu ve gişe rekorları kırması beklenen yalan makinası animasyonu elinde patladı ve sosyal medya dan silindi.
Hasılı kelam bir hafta da an be an gündem değişirken. Millet karın doyurma ve cüzdan arasına sıkışmışken,
İktidar partisi 19 yıllık iktidardan muhalefete hazırlanıyor.
20'li yaşlar challenge akımı sosyal medyanın gündeminde. Sosyal medyada gündem olan 20'li yaşlara ait fotoğraf paylaşımı akımına 30 milyondan fazla insan katıldı. Challenge (meydan okuma) akımı başta Instagram ve facebook olmak üzere sosyal medya mecralarında devam ediyor. Challenge akımında kullanıcılar, bir konsept belirleyerek, yakın arkadaşlarını da bu akıma davet ediyor. Televizyon ve müzik dünyasının yıldızları, Twitter hesaplarından 20'li yaşlardaki fotoğraflarını paylaştı. Ben hala o günlerin şokunu yaşıyorum, sevgili torunum...