semihgul25 @ hotmail.com

İlçemizin güzide futbol takımı, malumunuz üzere 1969 yılına dek mazisi olan köklü bir takımdır. Yıllarca altyapısında yetişen gençler önemli takımlarda oynayacak kıvama gelmiş ve nice teknik eleman yetiştirmiştir. Halen de spora ve kardeşliğe katkı sunmaya devam etmektedir.
3. Lig'e kadar çıkan ve çoğu zaman amatör takımlarda şampiyonluğu elde eden Kurtalanspor takımı, maalesef özellikle maddi imkansızlıklar yüzünden hak ettiği yerlere gelememiş ve emeklerin çoğu heba olmuştur. Spor, sadece sportif bir yönüyle sınırlı olmayan ve daha başka önemli katkıları olan sosyal bir olgu olarak insanları kötü alışkanlıklardan alıkoyan, sosyalleşme ve bütünleşmeyi sağlayan önemli bir aktivitedir.
Futbol, Kurtalan gibi spor ve kültür bakımından zayıf olan şehirler için ise sosyal olan tek faaliyettir diyebiliriz. Çünkü ilçemizde tek bir sinema ve tiyatro salonu dahi yoktur. Oysaki 1970'lerde bile 2'si açık, 2'si kapalı olmak üzere 4 tane sinema salonu vardı. Dolaysıyla ilçemizde hali hazırda futbol haricinde başka bir sosyal alan yoktur.
Kurtalanspor da bilindiği gibi geçen sene son saatlerde amatör müsabakalarına katılmak için başvurusu sağlanmış ve böylelikle kısıtlı ve gerçekten çok zor şartlarda BAL Ligi'ne yükselmeyi başarmıştır. Tabi yine bu başarıda da sizin desteğinizin olduğunu biliyoruz.
Ülkemiz ve dünyayı saran salgın hastalık nedeniyle süper lig dahil olmak üzere tüm futbol takımları sezona geç başlamıştır. Kurtalanspor gibi BAL Ligi'ne çıkan ve diğer amatör takımları için ise Mart ayında maçların başlanması öngörülmektedir. Pandemi ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle çoğu takım yeterli hazırlığı yapamamış ve yapamayacaktır. Dolaysıyla Kurtalanspor gibi bir takım için, bu bir fırsattır. Her ne kadar sıkıntılar Kurtalanspor için de varsa, azimli ve çalışkan bir yönetim sayesinde bir tık ileride olduğumuzu söyleyebiliriz. Açıkçası bu durum takımımız için bir şanstır. Tabi ki diğer takımların da toparlanıp hazır hale gelmesi dileğimizdir. En nihayetinde rakip takım olsalar da sporun birleştirici yönüne binaen başarı dileklerini diğer tüm takımlara da diliyoruz; ama tabi doğal olarak en büyük başarı dileği memleketimizin takımı olan Kurtalanspor'adır.
Malumunuz üzere geçen pazartesi günü sosyal medya hesapları üzerinden "Kurtalansporu Yaşatma Gecesi" adı altında bir destek programı organize edilmiş ve bu destekler (her ne kadar yeterli olmasa da) bir moral kaynağı olmuştur. Sporsever birçok hemşerimiz, belki de evinin bütçesinden, onca sıkıntılara rağmen memleketinin takımına sahip çıkarak imkanlar dahilinde katkısını sunmuştur. Ancak şöyle bir gerçek var ki BAL Ligi takımları Ağrı, Bingöl, Tunceli gibi uzak şehirlere de deplasmana gitmek durumundadır ve bu da masraf olarak büyük bir külfet demektir.
Dolaysıyla Devletimizi temsil eden bir makamda görev yapan biri olarak ilçemizin takımına sahip çıkılması, maddi ve manevi destek sunulması ve yine bu desteklere doğrudan veya dolaylı olarak katkı sunulması çok önemlidir. Yine maç müsabakalarına geçen sezon olduğu gibi katılım gösterip manevi olarak yanımızda yer almanız moral olarak da önemsediğimiz bir husustur. Hem Belediye Başkan Vekili, hem de Kaymakam olarak memleketimizin takımına desteğiniz olacağına dair inancımız tamdır.
Bu salgın sürecinde iyice daralan ve asosyalleşen insanlarımızın keyifle izleyeceği, moral bulacağı galibiyetli ve başarılı spor müsabakalarının oynanmasına imkan sağlanması için sizlerin maddi ve manevi olarak desteğinizi talep ediyoruz. Nasıl ki eski dönemlerde destek veren kaymakamlarımız halen hayırla anılıyorsa, sizlerin de Kurtalan'da iz bırakan bir desteğe imza atacağınıza inancımız tamdır. Verdiğiniz ve bundan sonra da vereceğiniz desteklerden ötürü size şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz...