angunhalil @ gmail.com

Para kazanmanın çok çeşitli yolları var; çalıp çırpmadan alın teri akıtarak helal para kazanmanın.


Çok çeşitli yolları var; para kazanırken bir yandan da ülkesine memleketine hizmet etme onuruyla yaşamanın, kazandığını memleketine yatırım yapma “Var mı böyle bir tanıdığın?” derseniz? Çok yakınımızda

Parayı kazandığı memleketine yatırım yapan örnek bir işadamı Hacı Adil Uyanık.

Uzaktan uzağa duydukça yararlı çalışmalarını ve başarılarını sevindim hep. Kazandığını kuruşuna kadar memleketine yatırım yaparak, kazandıklarını metropol sehirlere yatırım yapan bir çok fabrikatör ve yatırimcı iş adamlarına inat. Memleketine olan sevdasını vefat sonrası mezarını bile ilçe mezarlığında hazır edecek kadar Kurtalan sevdalısı.

İnsanları sevmek, dokunmak, hal hatır sormak, aç mısın tok musun demek, yardımına koşmak, el uzatmak güzel hareketler.

Ama bunu günümüzde kaç kişi uyguluyor, tartışılır. Yukarıda söylediklerimi yerine getiren her zaman kazançlı çıkar.

Düşüncelerini, projelerini daha çabuk hayata geçirir. Çünkü, yöneticilik yapmak isteyen kişi, önce vatandaşın güvenini kazanmalı, ona dokunmalı.

Ülkemizde ciddi bir ekonomik krizden geçiyor. Dövizin sürekli yükselmesi, hemen hemen her kesimi olumsuz etkiyor. Buna rağmen aracı olduğum sayısız fakir ailenin ev tadilatına malzeme yardımı, ilçemizin önemli aktivitesi olan Kurtalanspor'a bir çok iş adamına örnek olacak, yüksek bir meblağ nakdi yardım ve sayamadığım bir çok hayır işinde hissettirmeden destek olması.

Yaz kış 30 çalışanı, üç inşaat şirketi, pvc plastik atölyesi inşaat malzemeleri satış noktası ile 30 kişiye iş aş sunan. İlimizde, İlçemizde yapılacak TOKİ konutları başta olmak üzere yapsat veya komşu illerde yapılacak olan kurum bina inşaatları süresinde, kalıpçısı, demircisi, elektirikçisi, sıvacısı, alçıcısı, boyacısı, kaplamacısı, fayansaçısı inşaatın muhtelif kademelerinde çalıştırılmak üzere 100 ü aşkın çalışana iş aş sunan bir Uyanık kardeşler. Bir diğer yandan memlekete zarardan başka bir getirisi olmayan LİMAK

LİMAK'ın Kurtalan'a Faydası Nedir?
Bir cami
Bir mescit
Bir kilise
Bir başka dine ait ibadethane
Bir okul
Bir yol
Bir hastane
Yaptığını duyup gördünüz mü?
Ne Müslümana
Ne okumuşa
Ne de cahiline delisine akıllısına
Ne dinsize veya başka dine mensup olanlara faydası yok.
Personelinin %70 başka illerden getirtildi.
Tozunu toprağını bizler teneffüs ederiz.
Taşımızı Topragımızı alır işler bize pahalı diğer illere ucuza satar.
Ham maddeyi çıkartmak için patlattığı patlayıcı maddeler nedeni ile çatlak girmeyen ev yok neredeyse.
Sn Nihat Özdemir'e sormak lazım. Kurtalan'a Katkı Sunamayan LİMAK'ı