angunhalil @ gmail.com

Sürekli yakınır, mızmızlanır, şikayet ederiz sahipsiz memleket diye, artık Kurtalan sahipsiz değil. Kurtalan sevdalıları dedik Kurtalan'a gönül verenler dedik, Kurtalan'da doğup büyüyenler dedik.
Amelesi, hamalı, çaycısı, kasabı, manavcısı, marketçisi, lokantacısı, müteahhidi, fabrikatörü ve daha sayamadığım bir çok meslek gurubundan oluşan bir platform.
Kurtalan sevdalısı, Kurtalan sahipsiz değil artık deyip platform oluşturup bir araya geldiler. Kişisel hiçbir çıkar ve menfaat gözetmeksizin sadece ve sadece Kurtalan'ın çıkarlarını gözeterek yola çıktılar.
Belli aralıklar ile bir araya gelecek olan Kurtalan sevdalıları, Kurtalanımızın kronikleşmiş sorunları için, çözüm önerileri ile birlikte yetkili makamlar ile görüşmeler yaparak çözüm üretme gayretinde olacaklar.
Kimisi hangi vasıf ve sıfat ile diyeceğinizi duyar gibiyim. Halı hazırda vasfı olanlar bu vasıflar ile şu ana kadar hangi soruna el attı? Vasıflı olanlar sadece ilçeye gelen bakan, milletvekili, bürokratlar geldiğinde protokolde bir yer kapmak için veya iki fotoğraf karesine girmek için gösterdikleri çabayı, ilçe sorunlarını yansıtıp ilgi ve alaka göstermiş olsalardı emin olun şu an Kurtalan'da sorun sıkıntı eksiklik namına bir şey kalmayacaktı. Maddi çıkar beklenmeyen her çalışma başarıya daha erken ulaşır.
Malumunuz 2008 yılında bir MYO Meslek Yüksek Okul macerasına atıldı Kurtalan. Geçen onca zamana rağmen bir arpa boyu yol alınmadı. İlkokuldan olma, anaokuldan doğma bir kampus, Meslek Yüksek okul demeye bin şahit lazım.
Platformun ele aldığı ilk konu Kurtalan Meslek Yüksek Okulu MYO için Siirt üniversitesi Rektörü Sayın Nihat Şındak bey ile bir görüşme gerçekleştirerek, istenildiğinde vatandaş vasfının bile ne kadar önemli olduğuna yetti ve arttı.
Sayın Asaf Varol, Siirt üniversitesi kurucu rektörü, Recep Ziyadanoğlu, Murat Erman ve son olarak Sayın Nihat Şındak hali hazırda birinci yılını doldurmamış, Siirt üniversitesi rektörleri ile Kurtalan MYO ve Fakülte için yaptığım onca görüşmeye baktığımda Recep Ziyadanoğlu ve Murat Erman'ı kim nasıl rektörlük görevi vermiş hayret ediyorum. Şahsen iki kuzu teslim etmem gütmeleri için. Bir rektör vasfını kesinlikle taşımayan, hazıra konan ki kurucu rektör Asaf Varol'un kazanımlarını harcamak ile Siirt üniversitesinin yıllarının yanında maddi kaynakları da heba ettiler.
Şındak ile yaptığımız görüşmede, Siirt üniversitesi kurucu Rektörlük görevi verilen Asaf Varol beyi gördüm. Siirt Üniversitesi kuruluma aşamalarında Siirtli bir iş adamı üniversitenin Tillo'ya kurulması halinde tüm masrafları üstleneceğini kaydetmesi üzerine, Varol, Kuş konmaz kervan geçmez Tillo'ya gerekçeleri sıralayarak bunun gerçekleşemeyeceğini söylemesi ve Kezere Siirt Üniversitesi yerleşkesini kurması bir sonraki dönemde adeta Siirt'ten sürülmesine mal oluyor.
Şındak bey de üniversitenin her kuruşunu beytul mal olduğu ve tek kuruşun heba olmaması için gayretler içerisinde olduğu izlenimi edindim umarım yanılmayız.
Kurtalan Meslek Yüksek Okulu'nun yeni inşa edileceği yer, maddi kaynak ve diğer gelişmelerde istişarede bulunmak üzere ziyaretimizi sonlandırdık, heba olan 10 yıla yanıyorum.
Bir ricamız da hayat şartları nedeniyle Kurtalan'dan ayrılmak zorunda kalanlar, ama hala yürekleri Kurtalan için çarpanlar, Memleket hasreti ile yaşamak zorunda kalanlar.
Kurtalan sevdalıları olarak Türkiye'nin hangi ilinde olursak olalım, güzel bağlarımızı koparmayalım. Herkese Kurtalanlılar nerede olursa olsun birlik beraberliğini görsün. Kardeşlik, birlik ve beraberlik içinde.
Kurtalan'ın sorun ve sıkıntıları dillendirmek ve çözüm önerileri için her kes elini taşın altına koymalı, koymalı ki memleket sevgisini, özlemini göstermeli. Birçok illerde Kurtalanlıların açmış oldukları yardımlaşma ve dayanışma dernekleri ile birlik, beraberlik içinde olduğumuzu, iyi günde ve kötü günde, düğünlerimizde ve taziyelerimizde birlik ve beraberliğimizi Dünya'ya göstermeliyiz. Bırakalım hasetliği, kini, nefreti, kim kimden ne fazla yaparsa memleketi için yaptığını göstersin.
Ankara da ikamet eden Çaycısından, hademesine, siyasetçi ve bürokratına kadar çalmadık kapı aranmadık Kurtalanlı bırakmayacağız. Kurtalan'ın hak ettiği hizmetleri alabilmesi için kalın sağlıcakla.