Siirt Belediyesi ve Siirt Barosu arasında Protokol İmzalandı

Siirt 09.07.2024 - 18:13, Güncelleme: 09.07.2024 - 18:13 1502 kez okundu.
 

Siirt Belediyesi ve Siirt Barosu arasında Protokol İmzalandı

Siirt Belediyesi ile Siirt Barosu arasında “Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projesi” protokolü imzalandı.
TBB Adli Yardım Yönetmeliği gereğince adli yardım bürosunun gelirleri arasında açıkça gösterilen mevzuat hükümlerine dayanılarak yapılan protokol, Siirt Belediye Eş Başkanı Sofya Alağaş ile Siirt Barosu Başkanı Av. Muhammed Alptekin tarafından imzalandı. Bu protokol ile Siirt’te yaşayan, maddi açıdan güçsüz ve adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlara Baro tarafından sunulan adli yardım hizmetinin maddi kaynağı artırıldı. Bu kaynak sayesinde daha çok vatandaşa ücretsiz avukat ataması yapılabilecek. Siirt Barosu Başkanı Av. Muhammed Alptekin, "Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projemizin amacı, ekonomik gücü olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz hukuki yardım sunan adli yardım büromuzun çalışmalarını daha etkin ve yaygın hale getirmektir. Bu sayede adli yardım büromuzdan daha fazla vatandaşımıza ücretsiz avukat ataması yapılacak. Bu proje gerçekten çok önemli ve anlamlıdır," dedi. Siirt Belediye Eş Başkanı Sofya Alağaş ise, "Adli Yardım Projesi bizim de projelerimiz arasındaydı. Bu projeyi hayata geçirmemiz bizim için çok sevindirici ve Siirt’in tarihinde bir ilk oldu. Özellikle kadınlar için çok avantajlı olacağına inanıyoruz çünkü maddi durumu olmayan, avukat ihtiyacı olan kadınlarımız bu noktada çok zorlanıyor ve desteğe ihtiyaç duyuyor. Baro ile yaptığımız protokol işbirliği noktasında güçlü bir destek sunacağız," ifadelerini kullandı. (Siirt Belediyesi Basın)
Siirt Belediyesi ile Siirt Barosu arasında “Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projesi” protokolü imzalandı.

TBB Adli Yardım Yönetmeliği gereğince adli yardım bürosunun gelirleri arasında açıkça gösterilen mevzuat hükümlerine dayanılarak yapılan protokol, Siirt Belediye Eş Başkanı Sofya Alağaş ile Siirt Barosu Başkanı Av. Muhammed Alptekin tarafından imzalandı.

Bu protokol ile Siirt’te yaşayan, maddi açıdan güçsüz ve adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlara Baro tarafından sunulan adli yardım hizmetinin maddi kaynağı artırıldı. Bu kaynak sayesinde daha çok vatandaşa ücretsiz avukat ataması yapılabilecek.

Siirt Barosu Başkanı Av. Muhammed Alptekin, "Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projemizin amacı, ekonomik gücü olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz hukuki yardım sunan adli yardım büromuzun çalışmalarını daha etkin ve yaygın hale getirmektir. Bu sayede adli yardım büromuzdan daha fazla vatandaşımıza ücretsiz avukat ataması yapılacak. Bu proje gerçekten çok önemli ve anlamlıdır," dedi.

Siirt Belediye Eş Başkanı Sofya Alağaş ise, "Adli Yardım Projesi bizim de projelerimiz arasındaydı. Bu projeyi hayata geçirmemiz bizim için çok sevindirici ve Siirt’in tarihinde bir ilk oldu. Özellikle kadınlar için çok avantajlı olacağına inanıyoruz çünkü maddi durumu olmayan, avukat ihtiyacı olan kadınlarımız bu noktada çok zorlanıyor ve desteğe ihtiyaç duyuyor. Baro ile yaptığımız protokol işbirliği noktasında güçlü bir destek sunacağız," ifadelerini kullandı.

( Siirt Belediyesi Basın)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kurtalangazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.