Siirt Turizminde 2025-2029 Stratejileri Belirlendi

Siirt 11.07.2024 - 16:05, Güncelleme: 11.07.2024 - 16:05 1482 kez okundu.
 

Siirt Turizminde 2025-2029 Stratejileri Belirlendi

Siirt ilinin turizm potansiyelini artırmak ve kentteki turizm faaliyetlerini geliştirmek amacıyla düzenlenen İl Turizm Eylem Planı Toplantısı, Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında yapıldı.
Toplantıda, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Destinasyon Grup Müdürü Yasin Topçu tarafından "TGA Sunumu" gerçekleştirildi. Ardından, 2025-2029 dönemine ait Siirt İl Turizm Eylem Planı Sunumu Kültür ve Turizm İl Müdürü İrfan Tekin tarafından yapıldı. Siirt'in zengin doğa, inanç ve kültürel mirasının tanıtımı ve geliştirilmesinin hedeflendiği toplantıda, turizm alanında yapılacak projeler ve stratejiler ele alındı. Bölgede tesis edilen huzur ve güven iklimi ile birlikte turizm alanında önemli gelişmeler yaşandığına işaret eden Vali Kızılkaya, “Siirt'in tarihi ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkararak doğa, inanç ve kültür destinasyonlarının turizmi canlandırması için atılacak adımların önemine vurgu yaptı” Turizm eylem planının önemine dikkat çeken Vali Kızılkaya, “Siirt Valiliği koordinasyonunda yürütülecek olan Turizm Eylem Planı, Siirt ili turizm sektörü ile doğrudan ya da dolaylı olarak ilişkili paydaşlar arasında eşgüdüm sağlanmasını, sektöre ilişkin çalışmaların koordinasyonunu ve sorunlara sistematik şekilde çözümler üretilmesini hedeflediklerini ifade etti. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan tanıtım videosunun izlenmesinin ardından toplantı sona erdi. Toplantıya, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ve ilgili kurum temsilcileri ile sektör paydaşları katıldı. (Siirt Valiliği Basın)
Siirt ilinin turizm potansiyelini artırmak ve kentteki turizm faaliyetlerini geliştirmek amacıyla düzenlenen İl Turizm Eylem Planı Toplantısı, Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Destinasyon Grup Müdürü Yasin Topçu tarafından "TGA Sunumu" gerçekleştirildi. Ardından, 2025-2029 dönemine ait Siirt İl Turizm Eylem Planı Sunumu Kültür ve Turizm İl Müdürü İrfan Tekin tarafından yapıldı.

Siirt'in zengin doğa, inanç ve kültürel mirasının tanıtımı ve geliştirilmesinin hedeflendiği toplantıda, turizm alanında yapılacak projeler ve stratejiler ele alındı.

Bölgede tesis edilen huzur ve güven iklimi ile birlikte turizm alanında önemli gelişmeler yaşandığına işaret eden Vali Kızılkaya, “Siirt'in tarihi ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkararak doğa, inanç ve kültür destinasyonlarının turizmi canlandırması için atılacak adımların önemine vurgu yaptı”

Turizm eylem planının önemine dikkat çeken Vali Kızılkaya, “ Siirt Valiliği koordinasyonunda yürütülecek olan Turizm Eylem Planı, Siirt ili turizm sektörü ile doğrudan ya da dolaylı olarak ilişkili paydaşlar arasında eşgüdüm sağlanmasını, sektöre ilişkin çalışmaların koordinasyonunu ve sorunlara sistematik şekilde çözümler üretilmesini hedeflediklerini ifade etti.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan tanıtım videosunun izlenmesinin ardından toplantı sona erdi.

Toplantıya, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ve ilgili kurum temsilcileri ile sektör paydaşları katıldı.

( Siirt Valiliği Basın)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kurtalangazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.