Siirt'in Tarihi Fotoğraflarla Yeniden Canlanıyor

Siirt 10.07.2024 - 12:48, Güncelleme: 10.07.2024 - 12:48 2672 kez okundu.
 

Siirt'in Tarihi Fotoğraflarla Yeniden Canlanıyor

Siirt'te çocukluğundan bu yana fotoğraflara ilgi duyan 73 yaşındaki Faik Kuzu, sosyal medyada yayınladığı fotoğraflarla Siirt'in tarihine ışık tutuyor.
Faik Kuzu, gazetemize yaptığı açıklamada, Siirt'te 1950'li yıllarda çekilmiş bir öğretmenin fotoğrafını sosyal medya aracılığıyla kızına ulaştırdığını ve bu sayede annesinin fotoğraf albümünün kendisine gönderildiğini ifade etti. Bu olayın ardından fotoğraf paylaşımına başladığını söyleyen Kuzu, zaman içinde elinde eski fotoğraf bulunan birçok kişinin kendisiyle iletişime geçerek fotoğraflarını paylaştığını ifade etti. Kuzu, Batman ve Şırnak’tan da tarihi fotoğraflar alarak bunları da sosyal medya hesabından paylaştığını dile getirdi. Faik Kuzu, fotoğraflara olan ilgisinin çocukluk yıllarına dayandığını belirterek, "Ben çocukluğumdan bu yana fotoğraf biriktirmeyi seviyorum. Eskiden kartpostallar vardı. Bayramlarda ve özel günlerde sevdiklerimize gönderiyorduk. İlk olarak onlarla başladım. Elimde 60 yıllık eski kartpostallar mevcut. Bu şekilde hem ilimizin hem de bölgedeki vatandaşlarımızın elindeki fotoğrafları yayımlayarak geçmişi yad ediyoruz," dedi. Kuzu, yayımladığı bazı fotoğrafların kendisine ait olduğunu, bazılarının ise sosyal medya üzerinden kendisine ulaştırılan fotoğraflar olduğunu belirtti. - Sosyal Medya Aracılığıyla Geçmişe Yolculuk Faik Kuzu, Siirt’in ve çevre illerin tarihini fotoğraflarla anlatırken, sosyal medya aracılığıyla insanları geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Kuzu'nun hobi olarak başladığı bu uğraş, zamanla geniş bir kitle tarafından ilgiyle takip edilmeye başlandı. Kuzu, sosyal medya hesaplarında paylaştığı fotoğraflarla geçmişin izlerini bugüne taşıyarak önemli bir kültürel hizmet sunuyor. - Eski Kartpostallardan Dijital Paylaşımlara Faik Kuzu, çocukluğundan itibaren fotoğraf biriktirmeyi sevdiğini ve bu ilginin ilk olarak bayram ve özel günlerde gönderilen kartpostallarla başladığını belirtti. Elindeki 60 yıllık eski kartpostallarla nostaljik bir köprü kuran Kuzu, bu ilgisini dijital çağın imkanlarıyla sosyal medya üzerinden geniş bir kitleye ulaştırıyor. Siirt'in tarihini ve kültürel zenginliklerini gelecek nesillere aktarmak için çaba gösteren Faik Kuzu, sosyal medya paylaşımlarıyla geçmişin izlerini bugüne taşıyarak tarih meraklılarının büyük ilgisini çekiyor. (Abdulaziz ÖZCAN)
Siirt'te çocukluğundan bu yana fotoğraflara ilgi duyan 73 yaşındaki Faik Kuzu, sosyal medyada yayınladığı fotoğraflarla Siirt'in tarihine ışık tutuyor.

Faik Kuzu, gazetemize yaptığı açıklamada, Siirt'te 1950'li yıllarda çekilmiş bir öğretmenin fotoğrafını sosyal medya aracılığıyla kızına ulaştırdığını ve bu sayede annesinin fotoğraf albümünün kendisine gönderildiğini ifade etti.

Bu olayın ardından fotoğraf paylaşımına başladığını söyleyen Kuzu, zaman içinde elinde eski fotoğraf bulunan birçok kişinin kendisiyle iletişime geçerek fotoğraflarını paylaştığını ifade etti.

Kuzu, Batman ve Şırnak’tan da tarihi fotoğraflar alarak bunları da sosyal medya hesabından paylaştığını dile getirdi.

Faik Kuzu, fotoğraflara olan ilgisinin çocukluk yıllarına dayandığını belirterek, "Ben çocukluğumdan bu yana fotoğraf biriktirmeyi seviyorum. Eskiden kartpostallar vardı. Bayramlarda ve özel günlerde sevdiklerimize gönderiyorduk. İlk olarak onlarla başladım. Elimde 60 yıllık eski kartpostallar mevcut. Bu şekilde hem ilimizin hem de bölgedeki vatandaşlarımızın elindeki fotoğrafları yayımlayarak geçmişi yad ediyoruz," dedi.

Kuzu, yayımladığı bazı fotoğrafların kendisine ait olduğunu, bazılarının ise sosyal medya üzerinden kendisine ulaştırılan fotoğraflar olduğunu belirtti.

- Sosyal Medya Aracılığıyla Geçmişe Yolculuk

Faik Kuzu, Siirt’in ve çevre illerin tarihini fotoğraflarla anlatırken, sosyal medya aracılığıyla insanları geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Kuzu'nun hobi olarak başladığı bu uğraş, zamanla geniş bir kitle tarafından ilgiyle takip edilmeye başlandı. Kuzu, sosyal medya hesaplarında paylaştığı fotoğraflarla geçmişin izlerini bugüne taşıyarak önemli bir kültürel hizmet sunuyor.

- Eski Kartpostallardan Dijital Paylaşımlara

Faik Kuzu, çocukluğundan itibaren fotoğraf biriktirmeyi sevdiğini ve bu ilginin ilk olarak bayram ve özel günlerde gönderilen kartpostallarla başladığını belirtti. Elindeki 60 yıllık eski kartpostallarla nostaljik bir köprü kuran Kuzu, bu ilgisini dijital çağın imkanlarıyla sosyal medya üzerinden geniş bir kitleye ulaştırıyor.

Siirt'in tarihini ve kültürel zenginliklerini gelecek nesillere aktarmak için çaba gösteren Faik Kuzu, sosyal medya paylaşımlarıyla geçmişin izlerini bugüne taşıyarak tarih meraklılarının büyük ilgisini çekiyor.

(Abdulaziz ÖZCAN)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kurtalangazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.